Balkan-Extreme Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobro Dosli Na Balkan-Extreme Forum
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 RP Pravila

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin



Posts : 2
Poeni: : 569
Join date : 2010-03-13

RP Pravila Empty
PostSubject: RP Pravila   RP Pravila I_icon_minitimeTue Mar 16, 2010 9:54 am

Ukratko o Roleplay-u




___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Roleplay je nacin igranja na serveru u kojem se pokusava sto bolje oponasati stvaran zivot (u daljem tekstu RL).I da se pritom ne rade radnje ne moguce u stvarnom zivotu.

Na Roleplay Serverima je zabranjeno sledece:

-DM(Deathmatch)
-RK(Revenge Killing)
-DB(Driveby)
-PG(Powergaming)
-MG(Metagaming)
-BH(BunnyHop)

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

DM(Deathmatch)


-Ubijanje ljudi (igraca) bez dovoljno dobrog razloga ( razlog sigurno ne moze biti "on je mene ubio " ), jedini dobar razlog za DM je ako ste Hitman pa morate izvrsiti Hit nad nekim ( Apelujem svim Hitmanima da slikaju contract kad dobiju ).
-POd DM se ne ubraja ubistvo jednog igraca, vec vise njih ili ne potrebno pucanje po serveru.

Primer:

Vi i vas kolega iz mafije idete i ubijate igrace po serveru jer vam je dosadno.

Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se nastavi nakon upozorenja [kick] + [warn]
3.ukoliko se nastavi nakon kick-a + warna slijedi [aera]=2sata
4.ukoliko se nakon izlaska iz aere dm nastavi slijedi [ban]=na 3 dana


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

RK(RevengeKill)


-ubistvo iz osvete.Sto znaci da ako vas neko ubije,vi ne smete ici nakon smrti i njega traziti da mu vratite...Jer se vi nakon smrti ne secate nicega a pogotovo ne ko vas je ubio.

Primer:
Ja dodem ubijem vas,vi se spawnate uzmete gun i jurite mene po serveru da me ubijete.

Kazne:
1.Upozorenje
2.Ukoliko nakon upozorenja nastavite ganjati metu dobijate [Kick]+[Warn]


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

DB(DriveBy)


-je jednostavno ubistvo sa mesta vozaca.U sta se ubraja: Gazenje igraca i Pucanje sa mesta vozaca. Ovo je jedino dozvoljeno raditi sa motorom i to dok stojite.

Primeri:
1. Zaletite se u nekog igraca sa kolima u nadi da cete ga ubiti.
2. Stanete pored mene sa kolima i pocnete pucati iz njih.
3. Jurite me motorom i pucate na mene.

Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se DriveBy ponovi nakon upozorenja [kick] + [warn]
3.ukoliko kick + warn ne pomognu tada igraca treba kazniti sa [AERA 51]=na 1 sat hladenja

___________________________________________________________________________________________________________________________________________


PG(PowerGaming)


-su radnje ne izvodive u stvarnom zivotu.

Primeri:
1.Neko vas je nanisanio sa pistoljem. I vi krecete da trcite ko muva bez glave da vas ne bi pogodio.
2.Neko vas pogodi sa pistoljem i vi umesto da stanete da trcite i kucate (/fall il /crack) nastavljate da trcite.
3.Juri te Policija i ti se ubijes da ne bi isao u zatvor.

Kazne:
Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se ponovi nakon upozorenja [kick] + [warn]


___________________________________________________________________________________________________________________________________________


MG(MetaGaming)


-koriscenje informacija iz stvarnog zivota u igri.

Primeri:
1.Dodete nekom igracu na serveru i nazovete ga imenom samo jer vidite sta pise iznad njega.
2.Dajete igracu wanted samo jer ste videli njegovo ime iznad njega.

Objasnjenje za 1. primer:

Znaci zanemarite tabelu sa imenima,IDove i imena iznad glave,pridite igracu i upoznajte se lepo ko u RL.

Objasnjenje za 2. primer:

Igraca morate uhvatiti,odvesti u stanicu pa identifikovati preko baze LSPDa.


Kazna:
1.[Upozorenje] + [objasnjenje]
2.Ako se ponovi [Area] na 1h


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

BH(BunnyHop)



-Je skakanje za vreme trcanja.To ne smete raditi jer ste tako mnogo brzi.A slozicemo se da u RL ne skacete dok trcite.

Primer:
Bezite od Policije i skacete da bi ste bili brzi.

Kazne:
1.Kada je igrac prvi put uocen da skace samo [upozorenje] + [objasnjenje da se to nesmije radit]
2.Ukoliko nakon upozorenja i objasnjenja nastavi skakat za vrijeme trcanja slijedi [kick]
3.Ukoliko nakon kicka opet nastavi skakat za vrijeme trcanja sledi [AERA 51]=1sat

___________________________________________________________________________________________________________________________________________


CHAT


-Na /ad nemojte pisati droga vec brasno i nemojte pisati puce vec igracke... I da kad prodajete kola ne pisite 15k ili 50k vec 15000 ili 50000.

-Kad pricate na normalan "t" chat ne mojte pricati nesto ne vezano za vas lik. Isto tako na /b il na /o nemojte pisati nista vezano za igru tipa: "Ajde dodi do burga." il tako nesto.

-Neka pocnetno slovo na /ad uvek bude veliko.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________


I da koristite sto vise /me komande da biste docarali sta radite,tipa nemojte samo uzeti ak47 i poceti pucati.

Prvo kucajte sledece:

/me vadi kofer iz gepeka
/me sklapa ak47 iz kofera
/me uzima sklopljen ak47 i pocinje pucati.

Da bi vam bilo lakse koristiti /me komande koristite program SAMP Key Binds.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________


To je u sustini sve sto trebate znati o RolePlay igri na nasem serveru.
KO OVO NE BUDE ZNAO IDU VELIKE KAZNE
Back to top Go down
https://balkanextreme.board-directory.net
 
RP Pravila
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Balkan-Extreme Forum :: Opsta Kategorija :: RP Pravila-
Jump to: